ZEMŘELA ZPĚVAČKA A HEREČKA OLIVIA NEWTON-JOHN

Ve věku 73 let zemřela australská herečka a zpěvačka Olivia Newton-John.

Zemřela představitelka Sandy v muzikálovém filmu Pomáda ze 70. let Olivia Newton-John. V příspěvku na Instagramu o tom informoval její manžel. Herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou. „Dáma Olivia Newton-Johnov zemřela dnes ráno v poklidu na svém ranči v jižní Kalifornii, obklopena rodinou a přáteli,“ píše se v příspěvku, který připomíná hereččin 30letý boj s rakovinou. „Prosíme všechny, aby v tomto těžkém období respektovali soukromí rodiny,“ uvedl manžel zesnulé umělkyně John Easterling.
 
 

 
Newton-John se narodila v Británii v roce 1948. Její rodina se o šest let později přestěhovala do Austrálie. Nejvíce ji proslavilo účinkování ve filmové adaptaci muzikálu Pomáda z roku 1978. Jeho hrdiny jsou studenti posledního ročníku střední školy a herečka ztvárnila hlavní ženskou roli po boku Johna Travolty. Středoškolačku Sandy hrála jako 29letá. „Má nejdražší Olivie, díky tobě se nám všem žije mnohem lépe. Tvůj vliv byl neuvěřitelný. Mám tě moc rád,“ napsal na instragramu Travolta.
 
Kromě filmu se Newton-Johnová věnovala také hudbě, v roce 1981 slavila úspěch s písní Physical ze stejnojmenného alba. Za svou hudební kariéru prodala přes 100 milionů alb a získala čtyři ceny Grammy. Od dětství Newton-John milovala i country hudbu a v tomto žánru nahrála několik alb. V roce 1974 dokonce porazila americké hvězdy country hudby Lorettu Lynn a Dolly Parton a získala ocenění pro country zpěvačku roku.

Naši partneři

Soundflower