ZEMŘELA SESTRA WILLIE NELSONA BOBBIE NELSON


Zemřela hudebnice a sestra Willie Nelsona Bobbie Nelson.

V ranních hodinách 10.března zemřela ve svých 91letech sestra Willie Nelsona Bobbie Nelson, která rovných 50let působila jako pianistka v bratrově doprovodné kapele. Zemřela v klidu, obklopena rodinou. Příčina úmrtí nebyla uvedena.

Moje malá sestřička, jak jí Willie říkal, přesto, že byla o tři roky starší, byla první členkou jeho kapely, kde hrála na piáno a zpívala. „Její elegance, dobrota, krása a talent dělala ze světa hezčí místo. Máme zlomená srdce a bude nám nesmírně chybět. Ale jsme šťastni, že byla součástí života nás všech“, napsal Willie na svém Facebookovém profilu.

 


Bobbie a Willie byli zasaženi hudbou díky své babičce a dědečkovi, se kterými vyrůstali v Abbotu v Texasu. Babička začala Bobbie učit na piano, když jí bylo 5let a dědeček ji bral do kostela na zpívání gospelových písní. Ve svých 6letech od něj dostala své první piano za 35dollarů.

Když v roce 1972 podepsal Willie smlouvu s nahrávací společností Atlantic Records, pozval Bobbie do studia v New Yorku, jestli by mu na desku nahrála nějaká piana a sbory. Následně jí dal nabídku na členství ve své doprovodné kapele.

Zážitky z jejich společného muzikantského života si můžete přečíst v knize „Me And Sister Bobbie“, která vyšla v roce 2021.

Naši partneři

Soundflower