ZEMŘELA LEGENDA BLUEGRASSU SONNY OSBORNE


Zemřel slavný bluegrassový hudebník Sonny Osborne.

25.října zasáhla celý country a bluegrassový svět zpráva o úmrtí slavného hudebníka Sonny Osborna, který zemřel ve svých 83letech. Na banjo hrál od svých 11let, kdy mu ho koupil jeho otec. Bratr Bobby hrál na mandolínu v kapele Lonesome Pine Fiddlers, kam bratra Sonnyho přivedl a společně tak mohli zažít první jam sessiony.

Když Bobby narukoval jako mariňák do Korejské války, Sonny začal spolupracovat se slavným otcem bluegrassu Bill Monroem. Po ukončení vojenské služby Bobby společně se Sonnym začali hrát v kapele Jimmy Martina. V roce 1956 však již poprvé nahrávali jako The Osborne Brothers a podepsali svoji první nahrávací smlouvu s MGM Records.
 


8.srpna 1964 byli The Osborne Brothers oficiálně přijati za členy Grand Ole Opry a o tři roky později, v listopadu 1967 nahráli jejich největší hit „Rocky Top“, kterého se okamžitě během dvou týdnů prodalo přes 85tisíc kopií a píseň byla zvolena za oficiální hymnu státu Tennessee. V roce 1973 se jim dostalo veliké cti, kdy jako vůbec první bluegrassová kapela v historii vystoupila na pozvání amerického prezidenta v Bílém domě.

V roce 1994 byli The Osborne Brothers uvedeni do mezinárodní Bluegrass Music Association´s Hall Of Honor.

Naši partneři

Soundflower