ZEMŘELA HUDEBNÍ LEGENDA JIMMY BUFFETT

Zemřela hudební legenda Jimmy Buffett.

Ve věku 76 let zemřel oblíbený americký písničkář Jimmy Buffett, který se těšil značné popularitě navzdory absenci velkých hitů. Za celou kariéru totiž výrazně uspěla v hitparádách jen jediná z jeho písní. "Jimmy odešel v klidu a míru v noci 1. září, obklopen svou rodinou, přáteli, hudbou a psy," stojí ve smutečním oznámení na oficiálních stránkách hudebníka. "Žil svůj život jako písničku do posledního dechu. Mnohým z nás bude chybět," píše se v něm dále.
 
 Letos v květnu byl krátce hospitalizován po cestě na Bahamské ostrovy. "Musel jsem se zastavit v Bostonu na vyšetření," vysvětloval tehdy fanouškům s tím, že si jej v nemocnici nechali kvůli potížím, které vyžadovaly okamžitou pozornost. 
 
 
 
Buffett se narodil v Pascagoule ve státě Mississippi, vyrůstal však v Alabamě a k popularitě se dopracoval na Floridě. Podle amerických médií si uměl hrát se slovy, zároveň ale ignoroval trendy v popové muzice. Největší hit Margaritaville z roku 1977 je jeho jedinou skladbou, která se v USA dostala mezi nejlepších deset v hitparádách. 
Navzdory tomu si vybudoval značnou fanouškovskou komunitu, napsal muzikál pro Broadway a před smrtí se chystal vydat další album. V roce 2006 byl uveden do síně slávy ve městě Nashville. Obdržel také dvě žánrové ceny od Country Music Association a dvě nominace na Grammy. 

 

Naši partneři

Soundflower