ZEMŘELA DRUHÁ POLOVINA SLAVNÉHO DUA THE EVERLY BROTHERS DON EVERLY

Do country nebe odešla další legenda.
 
Ve věku 84 let zemřel zpěvák a kytarista Isaak Donald „Don” Everly, polovina rockového dua The Everly Brothers. Informovala o tom podle deníku Los Angeles Times rodina hudebníka. Mladší z bratrské dvojice Phillip „Phil” Everly zemřel už v roce 2014 jako 74letý. Don Everly zemřel v sobotu 21.8. ve svém domě v Nashvillu, sdělil mluvčí rodiny, ale neupřesnil příčinu úmrtí. "Don žil podle toho, co cítil ve svém srdci," uvedla rodina v prohlášení. Zpěvák po sobě zanechává čtyři děti. Přežila ho i jeho matka, které je 101 let.
 
 

 
The Everly Brothers se proslavili zejména v 50. a 60. letech hity jako Bye, Bye Love, Wake Up Little Susie a All I Have To Do Is Dream. Hudební časopis Rolling Stone v minulosti označil The Everly Brothers za "nejvlivnější vokální duo rockové hudby", které ovlivnilo i řadu dalších velkých hudebních hvězd 60. let jako byli The Beatles, Simon & Garfunkel nebo The Beach Boys.
V letech 1973 až 1983 zkoušeli bratři Everlyovi pracovat nezávisle na sobě, pak ale začali znovu spolupracovat. V roce 1986 byli The Everly Brothers uvedeni do tehdy čerstvě založené rokenrolové síně slávy (Rock and Roll Hall of Fame), v roce 1997 pak získali ocenění za celoživotní dílo při udílení hudebních cen Grammy.
 
Jejich nesmrtelné písně můžete samozřejmě slýchat ve vysílání Click & Country. R.I.P. Don…

Naši partneři

Soundflower