ZEMŘEL MAJITEL LEGENDÁRNÍHO CLUBU THE STATION INN V NASHVILLU


V 75 letech zemřel v ranních hodinách v sobotu 20.března majitel legendárního hudebního klubu Station Inn v Nashvillu J.T. Gray.

The Station Inn je jedním z nejdůležitějších a nejproslulejších klubů v Music City, který prezentoval především bluegrassovou hudbu. Gray, který pocházel z města Corinth v Mississippi byl sám muzikant a klub zakoupil v roce 1981. Natočil i několik svých alb a muziku z nich živě představoval i na pódiu ve svém klubu. Klub si brzy získal popularitu a byl velice známý v celé hudební branži, přestože uvnitř bylo pouze malinké pódium a dlouhé obdélníkové stoly.

 

 
V klubu se od doby svého otevření objevilo a na pódiu vystoupilo množství největších hvězd country a bluegrassu, jako např. Bill Monroe, Ricky Skaggs, Alison Krauss, Peter Rowan, Sam Bush, Ralph Stanley, Dolly Parton, Randy Travis, Reba McEntire nebo Chris Stapleton. Ve The Station Inn dokonce poprvé Robert Křesťan nesměle oslovil právě Petra Rowana ke společné spolupráci s Druhou Trávou, která nakonec skončila společnou deskou a koncertním turné. (Písničky můžete samozřejmě slýchat na Click & Country).

Gray byl v roce 2020 dokonce uveden do Bluegrassové síně slávy a letos se v jeho klubu předávala i cena Grammy za „Nejlepší Country album“. Jeden z nejslavnějších hráčů na dobro na světě Rob Ickes k úmrtí Graye sdělil: „Bylo to úplně poprvé, kdy jsem ve svých 13 letech hrál ve Station Inn a nikdy nezapomenu, jak J.T. Gray při písni „Hold What You Got“ vyskočil a začal zpívat. V tu chvíli ze mě spadla všechna nervozita a nervy z toho, že hraji v legendárním podniku, ve kterém jsem si vždycky chtěl zahrát.“

R.I.P. J.T. Gray…

Naši partneři

Soundflower