ZEMŘEL LEGENDÁRNÍ OUTLAW BILLY JOE SHAVER


V ranních hodinách 28.října zemřel na mrtvici legendární texaský country písničkář a zpěvák, člen hnutí Outlaws Billy Joe Shaver.

Zpěvák a skladatel Shaver se narodil v roce 1939 v texaském městě Corsicana svobodné matce, kterou jeho otec opustil ještě před porodem. Školu ukončil na osmém stupni, aby odešel pomáhat svému strýci na bavlníkové plantáži. V 17 letech vstoupil k námořnictvu odkud odešel pracovat na pilu, kde při nehodě přišel o dva prsty, ale to mu nezabránilo, aby se naučil hrát na kytaru!
 


Do hudebního průmyslu definitivně pronikl, když složil 10 z 11 písní na album Waylona Jenningse „Honky Tonk Heroes“. Jeho písně měli ve svém repertoáru také Elvis Presley, Kris Kristofferson nebo Willi Nelson. Mezi jeho další veliké hity patří třeba „You Asked Me To“, „When I Get My Wings“, ovšem největším hitem z jeho repertoáru je patrně píseň „Live Forever“, kterou napsal se svým synem Eddym. Písnička zazněla i ve filmu „Crazy Heart“, kde ji zpíval hollywoodský herec Robert Duvall. S krásným českým textem Zdeňka Rytíře ji můžete znát v podání Michala Tučného jako „Žít na věky“.
V roce 2019 dostal Billy Joe Shaver cenu „Poet´s Award“ od Akademie Country Music jako mimořádný skladatel.

Naši partneři

Soundflower