ZEMŘEL ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN LYNYRD SKYNYRD GARY ROSSINGTON


Zemřel kytarista a zakládající člen kapely Lynyrd Skynyrd Gary Rossington.

Ve věku 71 let zemřel ikonický kytarista Gary Rossington. Zakládající člen legendární jižanské kapely Lynyrd Skynyrd byl jediným, kdo hrál na všech albech skupiny a byl také posledním původním členem, který do konce svých dnů po celou dobu se Skynyrd koncertoval.

"S hlubokou soustrastí a smutkem vám musíme oznámit, že jsme dnes ztratili našeho bratra, přítele, člena rodiny, skladatele a kytaristu Garyho Rossingtona," oznámili na oficiálním Facebooku členové kapely. Rossington byl posledním živým zakládajícím členem této legendární rockové skupiny. Přežil navíc v roce 1977 havárii letadla, při které zemřelo několik jeho spoluhráčů z kapely. "Gary je nyní se svými bratry a rodinou ze Skynyrd v nebi a pěkně tam společně hrají, jako vždycky", sdělili jeho spoluhráči.
 
 
 
Příčina smrti oblíbeného kytaristy není známá. Dlouhodobě se ale Rossington potýkal se srdečními problémy. V minulých letech dokonce kvůli náročné operaci vynechal několik koncertů, ale brzy se zotavil a opět se na pódia vrátil.

Kapela Lynyrd Skynyrd se nejvíce proslavila hity Free Bird, Sweet Home Alabama, Simple Man nebo Don´t Ask me No Questions, na kterých se Rossington podílel i autorsky.

Naše myšlenky patří jeho rodině a členům Lynyrd Skynyrd, kde po celou dobu Rossington vystupoval po boku své manželky Dale, jenž byla sboristkou.

R.I.P. Gary… s úctou a vzpomínkou Click & Country.

Naši partneři

Soundflower