ZEMŘEL SKLADATEL DALLAS FRAIZER


Zemřel jeden z legendárních skladatelů hitů Dallas Fraizer.

V lednu zasáhla zejména všechny milovníky country smutná zpráva o úmrtí slavného nejen country autora, hudebníka a člena Nashvillské síně slávy skladatelů Dallase Fraizera, který tento svět opustil v 82letech. Jeho písně měli ve svém repertoáru takové hvězdy jako Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Diana Ross, Engelbert Humperding, Brenda Lee, Willie Nelson, Merle Haggard, Rodney Crowell, George Jones nebo Charlie Pride. Tou patrně nejznámější skladbou je „Elvira“, která je jedním z velkých hitů kapely The Oak Ridge Boys, jenž u nás v Čechách proslavil Michal Tučný s českým textem „Mám páru“.
 
 

 
Fraizer se narodil v roce 1937 Oklahomě, odkud se přestěhoval do Bakersfieldu, kde již jako teenager hrával s Ferlinem Huskym, který mu zařídil i vydání jeho prvního singlu s písní „Space Command“, který natočil v pouhých 14letech. Později se přestěhoval do Nashvillu, kde našel práci jako skladatel a první úspěch se dostavil záhy, když v roce 1966 složil pro Jacka Greena hit „There Goes My Everything“, který byl nominován na cenu Grammy v kategorii Nejlepší country píseň.

Za svůj život dosáhl mnoha ocenění, jako jsou dvě nominace na cenu Grammy, členství v Síni slávy skladatelů, kam byl přijat v roce 1976 anebo dva a půl milionů prodaných singlů s písní Elvira, která již zmiňovanou vokální kapelu The Oak Ridge Boys navždy zapsala do historie country music.

R.I.P. Mr. Fraizer…

Naši partneři

Soundflower