ZEMŘEL SKLADATEL CHARLIE BLACK


Ve věku 71 let zemřel hudební skladatel Charlie Black.

Známý skladatel Charlie Black, jehož písně nahráli třeba Reba McEntire, Phil Vassar nebo Anne Murray, zemřel ve svém domě v Port St. Joe na Floridě.

Black pocházel z Washingtonu D.C. a po vystudování na universitě v Marylandu se ve svých 21 letech přestěhoval do Nashvillu, kde chtěl prorazit jako zpěvák. „Skládat písničky je ta nejlepší práce“ řekl Black. „Posloucháte svoji muziku a svoje slova v rádiu a čekáte, až se z nich stane hit číslo jedna nebo jak dlouho budou hitem číslo jedna.“
 
Když se přestěhoval do Nashvillu, začal spolupracovat i se zpěvákem Tommym Overstreetem a společně nahrávali Blackovy písně, mezi kterými byla také skladba „I Don´t Know You“, kterou Overstreet vydal v roce 1971. V roce 1979 začal regulérně spolupracovat se skladatelem Rory Bourkem. Jejich společná píseň „A Little Good News““ pro zpěvačku Anne Murray vyhrála v roce 1984 v hlasování Country Music Asociace v kategorii „Singl roku“ a v témže roce vyhrála i cenu Grammy v kategorii country zpěvaček. Nominována byla také na Grammy v kategorii „Nejlepší country píseň roku“.

 

 
V roce 1979 pomohl zpěvačce Jennifer Warnes s napsáním jejího hitu „I Know A Heartache When I See One“. V 90 letech pak napsal s Alanem Jacksonem jeden z jeho hitů „Right On The Money“, pro BlackHawks jejich první singl „Goodbye Says It All“, pro K.T. Oslin „Come Next Monday“, pro Rebu McEntire její No.1 hit „You Lie“ a dále třeba pro Collina Raye, Phila Vassara a další.
V roce 1983 a 1984 dostal od společnosti ASCAP (český protipól je společnost O.S.A.) cenu „Skladatel roku“. Mezi další zvučná jména zpěváků, se kterými jako autor spolupracoval patří třeba Paul Anka, Roy Orbison, Kenny Rogers, Crystal Gayle, Bobby Bare, Don Williams, Joe Nichols, Lynn Anderson a mnoho dalších.

Byl ženatý s Danou Hunt, která se pro změnu podílelana písních „Check Yes Or No“ a „Write This Down“ pro George Straita.

Naši partneři

Soundflower