ZEMŘEL RONNIE HAWKINS

Zemřel legendární hudebník Ronnie Hawkins.

Ve svých 87letech zemřel v neděli 29.května v Kanadě hudebník Ronnie Hawkins zvaný „The Hawk“. V roce 2003 mu byla diagnostikována rakovina, se kterou se statečně popral, ale na začátku tohoto roku se vrátila a bohužel ji po několika měsících podlehl.
Se svojí kapelou The Hawks měl několik úspěšných hitů. Jedním z nich byla i píseň Chucka Berryho „Thirty Days“, kterou nahrál pod změněným názvem „Forty Days“. Skvěle také nahrál skladbu Younga Jessieho, známou „Mary Lou“.

 


V jedné z prvních sestav jeho kapely hrál také zpěvák a bubeník proslulé kapely The Band, Levon Helm a do jisté míry tedy Hawkins nasměroval a inspiroval Helma a jeho další hudební kamarády k tomu, aby si založili vlastní kapelu, která dnes patří mezi opravdové světové legendy, se kterou natáčel třeba Bob Dylan nebo Eric Clapton. Zakládající člen The Band Robbie Robertson k Hawkinsovu úmrtí řekl: “Mé srdce posmutnělo, když jsem se dozvěděl o Hawkinsonově odchodu. Byl to náš mentor a byl to právě on, kdo nás naučil, jak to všechno chodí.“

Jeho písně stále na Click & Country znějí dál. R.I.P. Ronnie Hawkins…

Naši partneři

Soundflower