ZEMŘEL LEGENDÁRNÍ HUDEBNÍK MAC WISEMAN

V neděli 25.února zemřel v Nashvillu ve svých 93letech legendární hudebník, člen Country Music Hall of Fame Mac Wiseman.

Jeho muziku obdivovali především všichni milovníci bluegrassu, se kterou spojil svoji hudební pouť, během níž zaznamenal i dva Top 10 hity. V roce 1955 to byla píseň „The Ballad of Dave Crockett“ (tu skvěle v ´90 letech předělala country kapela The Kentucky Headhunters) a v roce 1959 to byla skladba „Jimmy Brown The Newsboy“.

Dětství trávil v rodné Virginii v městě Crimora, kde už od malinka poslouchal spoustu muziky, jenž byla pochopitelně všude kolem. Svoji hudební kariéru započal jako hráč na kontrabas v kapele Cumberland Mountain Folks, což byla doprovodná kapela zpěvačky Moly O´Day. Hrál také v legendární kapele Foggy Mountain Boys, kterou založili Lester Flatt a Earl Scruggs. Tam nastoupil za Billa Monroea, který odešel, aby založil vlastní skupinu The Bluegrass Boys, kam o něco později Wiseman nastoupil taktéž.

Byl jeden za zakladatelů Country Music Association a v roce 1986 pomáhal zakládat i mezinárodní Bluegrass Music Association.
 

Naši partneři

Soundflower