ZEMŘEL BASISTA DUSTY HILL Z KAPELY ZZ TOP


 
Zemřel baskytarista legendární jižanské kapely ZZ Top Dusty Hill.
 
Kytarista Billy F. Gibbons a bubeník Frank Beard, tedy zbylí dva členové kapely ZZ Top, oznámili fanouškům na sociálních sítích kapely smutnou zprávu. Druhý z ikonických vousáčů, basista Dusty Hill, zemřel ve svém domě v Houstonu v rodném Texasu. Bylo mu 72 let.
 
 

 
"Jsme velice smutní, že náš compadre, Dusty Hill, nás opustil ve spánku ve svém domě v Houstonu. My, společně se zástupy fanoušků ZZ Top z celého světa, tě budeme už navždy postrádat, tvou dobrou povahu a oddanost, s níž jsi dodával ten monumentální spodek ZZ Top. Budeš nám moc chybět, amigo."
 
Před časem byl Hill hospitalizován se zraněním kyčle a kapela byla nucena odehrát několik koncertů s náhradníkem na postu baskytaristy. Jestli to s úmrtím jakkoliv souvisí zatím nebylo potvrzeno z žádného oficiálního zdroje.
Dusty Hill byl zakládajícím členem ZZ Top, hrál na basu a zpíval doprovodné vokály, svým zjevem se společně s kytaristou Gibbonsem, stal trademarkovou rockovou postavou, kterou milovali miliony fanoušků po celé planetě. V roce 2004 byl společně se svými spoluhráči uveden do Rokenrolové síně slávy, kam zaslouženě patří.
Click & Country posílá svému hrdinovi pozdrav a vzpomínku do Hillbilly Heaven. R.I.P. Dusty…

Naši partneři

Soundflower