VZNIKLA COUNTRY VERZE HITU ROCKERA TOMA PETTYHO


Hvězdy spojily své síly a natočili cover verzi hitu rockera Toma Pettyho.

Nedávno došlo ke vzácnému a speciálnímu setkání hudebníků country a rocku. Ve studiu se při společném nahrávání potkali hvězda country Blake Shelton, kytarista a zpěvák Joe Walsh z kapely Eagles, jeho kolega z Eagles basista a zpěvák Timothy B. Schmit a bubeník kapely Guns´n´Roses Matt Sorum, aby nahráli v nové úpravě známou skladbu „I Won´t Back Down“, jejich kolegy a kamaráda Toma Pettyho. Shelton nazpíval pěvecký part, Walsh nahrál všechny kytary, včetně skvělého sóla a Schmit a Sorum dodali celé písni skvělou rytmickou sekci.
 
 

 
Píseň vznikla na podporu neziskové organizace Miraculous Love Kids, založenou americkou hudebnicí Lanny Cordolou. Posláním skupiny je naučit na kytaru děti z válkou postižených a chudých zemí, speciálně mladé dívky, které nemají žádná práva a často jsou nuceny do sňatků a čelí různému extrémnímu násilí. V Pettyho písni se zpívá: „Můžete mě postavit před brány pekla, ale nikdy mě tam nedostanete“. „Dívky i já jsme nesmírně vděčny Blakeovi, Joeovi, Timothymu a Mattovi, že s námi sdílí poselství této písně“, sdělila zakladatelka nadace Lanny Cordolla.

Píseň byla vypuštěna v roce 1989 jako první singl alba Toma Pettyho „Full Moon Fever“ a stal se z ní téměř okamžitě hit a dodnes jedna z nejhranějších a nejoblíbenějších Pettyho písní vůbec. Novou verzi můžete exkluzivně streamovat na goodnoise.io a na platformách jednotlivých umělců, kteří se na nahrávce podíleli.

Naši partneři

Soundflower