UDÍLENÍ CEN AMERICANA MUSIC HONORS & AWARDS

 
Byly uděleny ceny Americana Music Honors & Awards 2021

I letos se mnoha umělcům dostalo pocty v podobě ceny od sdružení Americana Music Honors & Awards, což je v hudebním světě opravdu velká událost. Té největší pocty se dočkala country zpěvačka Brandi Carlile, která byla zvolena umělkyní roku!
Za album roku bylo zvoleno „Cuttin´Grass – Vol.1“ zpěváka Sturgilla Simpsona, které produkoval společně s Davidem Fergusonem.
Cena za píseň roku byla udělena Johnu Prineovi za skladbu „I Remember Everything“, bohužel in memoriam, protože zpěvák a skladatel zemřel v roce 2020. „Nikdy bych si nedokázala představit, že v této budově budu bez Johna“, řekla publiku vdova. „…ale věřím, že je tady s námi. Byla to jeho poslední studiová nahrávka…“

V kategorii Duo/Kapela roku zvítězili Black Pumas z texaského Austinu.

Skvělý černošský kytarista, zpěvák a skladatel Keb ´Mo´ získal ocenění za celoživotní výkon.

Pro fanoušky country music je určitě také důležitá zpráva, že v kategorii „Průkopníci stylu Americana“ dostala cenu oblíbená country kapela The Maverics.

 

Během ceremoniálu proběhlo i zajímavé vystoupení, ve kterém se představili The Highwomen, Emmylou Harris s Rodney Crowellem, The Maverics se Steve Earlem, kteří zahráli a zazpívali za doprovodu kapely sestavené speciálně pro slavnostní večer, vzpomínkovou sérii na The Everly Brothers.

Naši partneři

Soundflower