TONY BENNETT TRPÍ ALZHEIMEROVOU CHOROBOU

Slavnému americkému zpěvákovi Tonymu Bennettovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu.
 
Informoval o tom na svých stránkách časopis AARP specializovaný na problematiku stáří. Zpěvák ale cvičí hlas a dvakrát týdně zpívá za doprovodu svého dlouholetého pianisty Lee Musikera, se kterým navštívil i Prahu, kde před několika lety odehrál v pražském Kongresovém centru skvělý koncert.
AARP Bennettův stav popsal jako "stále přibývající vzácné chvíle jasného uvažování a uvědomování". Zpívá prý ale stále velmi snadno a čistě. Příznaky nemoci se u něj začaly projevovat už v roce 2016.
 
 

 
Čtyřiadevadesátiletý Tony Bennett má za sebou sedmdesátiletou kariéru. "Není to už ten bývalý Tony, ale když zpívá, tak ano," řekla jeho manželka Susan. Poznamenaná je schopnost pamatovat si nedávné události, takže zpěvák někdy neví, kde právě je. Poznává ale své blízké a mluví s nimi, poskytnout interview už však nedokáže. Bennett dlouho natáčel i koncertoval, v roce 2014 vydal společné album s Lady Gaga s názvem „Tony Bennett & Lady Gaga: Cheek to Cheek.“ Při setkáních rozložených mezi lety 2018 až 2020 s ní pak natočil ještě jedno album duet. Na svá další alba duetů si pozval i mnoho country interpretů, jako např. Faith Hill, Sheryl Crow, Dixie Chicks nebo Tima McGraw, se kterým si společně zazpívali klasiku od Hanka Williamse „Cold, Cold Heart.“ Všechny tyto i další písně můžete samozřejmě slýchat v našem vysílání.
 

 

Naši partneři

Soundflower