STÁT TENNESSEE BUDE MÍT NOVOU HYMNU???


 
Politici v Tennessee se shodli na tom, že verze proslulé písně „Amazing Grace“ v podání slavné country zpěvačky Dolly Parton, by se mohla stát hymnou státu Tennessee.
 
Zastupitel Mike Sparks a senátorka Raumesh Akbari sdělili, že píseň, kterou v roce 1772 složil John Newton, je jedna z historických signifikantních písní, které měly jasný vliv a podíl ve vývoji státu Tennessee a jedna z nejoslavovanějších písní celé moderní historie. „Podle stěžejních částí textu, je naprosto nezpochybnitelné, že „Amazing Grace“ je určitě jedna z důležitých písní státu Tennessee“ sdělil jeden z právníků. Jé známo mnoho verzí této krásné písně, kterou za celou historii zpívala spousta zpěváků, kteří měli vztah k Tennessee jako např. Aretha Franklin a Elvis Presley, kteří se narodili v Memphisu, Garth Brooks, Willie Nelson nebo Merle Haggard, ale legendární Dolly Parton se narodila a vyrůstala ve Smokey Mountains ve východním Tennessee.

 

 
Návrh s písní „Amazing Grace“ v podání legendární country zpěvačky vznikl poté, co sama Dolly Parton odmítla poctu v podobě vztyčení její sochy v centru hlavního města Tennessee v Nashvillu, což navrhoval městský zastupitel John Mark Windle. Dolly se k celé situaci vyjádřila se slovy: „Jsem nesmírně poctěna těmito návrhy, ale poprosila jsem zástupce legislatury, aby se již těmito návrhy nezabývali. Myslím si, že určitě není vhodná doba na mé vztyčování na piedestal. Jednou, za mnoho let, až tady třeba nebudu a vy o tom budete stále přesvědčeni, budu hrdě stát v našem skvělém hlavním městě jako vděčná obyvatelka Tennessee. Do té doby se však budu pokoušet odvádět dobrou práci, aby byl na mě tento stát hrdý.“


 

Naši partneři

Soundflower