RODNEY CROWELL VYDAL CD NA POMOC ZDRAVOTNÍKŮM


 
Začátkem února vydal Rodney Crowell speciální limitované CD věnované na zdravotní podporu.
 
Legendární countryman, skladatel, zpěvák a hudebník Rodney Crowell před časem oslovil několik svých hudebních přátel a dal dohromady kolekci 13 písní. Natáčení se zúčastnili Rosanne Cash s Johnem Leventhalem, Ry Cooder, Elvis Costelo, Ronnie Dunn, Steve Earle, Emmylou Harris, Joe Henry, John Hiatt, Taj Mahal, Jeff Tweedy, Keith Urban a Lucinda Williams a celé album má název „Songs From Quarantine: Vol.1“.
 
 
 
Tahle speciální kompilační kolekce obsahuje nejoblíbenější písně fanoušků zúčastněných umělců a zvláštní je to, že písně se na albu objevují v naprosto „dřevních“ a prostých úpravách, tak, jak je jejich autoři původně složili a nahráli. Celé album rarit se dalo oficiálně stahovat pouze po dobu dvou týdnů na Bandcamp a celý výtěžek z prodeje putuje neziskové organizaci MHA (Music Health Alliance), která poskytuje zdarma zdravotní podporu hudební komunitě po celém světě, což zahrnuje duševní pomoc, pomoc s onemocněním Covid-19, ale i různé diagnostické testy atd.
Crowell k vydání CD také sdělil: „Dobří lidé a MHA neúnavně spolupracují ve prospěch celosvětové komunity, která zabezpečí mnoho hudebníkům a jejich rodinám klidnější život. Tahle speciální po domácku vyrobená kompilace je to nejmenší, co můžeme pro boj za zdraví všech udělat.“
 
Rodney Crowell už teď pracuje na vydání „Songs From Quarantine: Vol.2“
 
Seznam písní a interpretů na albu:

Ry Cooder – "Baby Started Wearing Her Mask"
Elvis Costello – "Maud Gone Wrong"
Emmylou Harris – "Gold"
Jeff Tweedy – "Even I Can See" (Demo)
Keith Urban – "Polaroid"
Taj Mahal – "Sitting On Top Of The World"
Lucinda Williams – "When The Way Gets Dark"
Steve Earle – "Time Is Never On Our Side"
Rosanne Cash with John Leventhal and The Milk Carton Kids – "Western Wall"
Rodney Crowell – "She's Back In Town"
Joe Henry – "Mission"
John Hiatt – "Goin' Back To Nashville"
Ronnie Dunn - "Train To Glory"

 

Naši partneři

Soundflower