RICKY SKAGGS VYDAL PRVNÍ SÓLOVÉ ALBUM!


Na konci září vyšlo na značce Skaggs Family Records Ricky Skaggsovi jeho první sólové album s názvem „Songs My Dad Loved“.

Unikátnost tohoto alba spočívá v tom,že tentokrát si Ricky Skaggs nepozval do studia žádného hosta a všechny hudební party si zahrál pouze on sám.Můžete ho tedy slyšet jak bravurně ovládá kytaru, mandolínu, mandocello, banjo, resonanční kytaru, oktávovou mandolínu, steel string banjo, gut string banjo, housle, piáno, perkuse, elektrickou bariton kytaru a basu.

Celé tohle album věnoval svému otci Hobartu Skaggsovi, který ho vedl od malinka k muzice a písničky, které na desce uslyšíte jsou ty, které hrál Ricky když byl malý, utvářely jeho hudební cítění a hrál je právě společně se svým otcem a s matkou, která mu dala první impulzy k tomu, aby začal zpívat.

Jak Skaggs píše v bookletu CD, ve východní Kentucky, kde vyrůstal, neměli až do jeho 6 let televizi, takže muzika byla jediným zdrojem zábavy, potěšení a bylo přirozené, že začal hrát. Ve čtyřech letech mu otec koupil jeho první mandolínu, na kterou za pár týdnů zvládnul základy a v zápětí začal hrát na kytaru, housle atd.

Jeho největší láskou je zcela jistě mandolína,na kterou hraje v současnosti i na svých koncertech se svojí doprovodnou kapelou Kentucky Thunder, ve které soustředil špičku amerických, bluegrassových muzikantů! Jeho hudební počínání mu dosud vyneslo 14 cen Grammy, tu poslední dostal za CD „Honoring The Fathers of Bluegrass“

Pro české fanoušky bude určitě potěšující,že na novém albu hraje Skaggs na oktávovou mandolínu od firmy Čapek a dokonce je s ní vyfocen i na přední straně CD!
 

Naši partneři

Soundflower