RICKY SKAGGS A TOBY KEITH BYLI OCENĚNI AMERICKÝM PREZIDENTEM


Hvězdy americké Country Music Ricky Skaggs a Toby Keith dostali medaili od prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa.

Američtí prezidenti pravidelně udělují, jako znamení nejvyšší pocty, medaile významným osobnostem z oblasti kultury. V polovině ledna se této cti dostalo slavnému country hudebníkovi Ricky Skaggsovi, který dostal medaily „National Medal Of Arts“ za významný přínos americké hudbě. „Mandolínový, houslový a kytarový virtuos Ricky Skaggs vytváří a produkuje bluegrassovou hudbu a je jedním z jeho generace talentovaných hudebníků, kteří tak zachovávají hudební odkaz.“

 


Zpěvák Toby Keith byl poctěn medailí za „Obzvlášť důležitý přínos americké hudbě. Vzešel ze skromných začátků na ropných polích v Oklahomě a stal se z něj jeden z vynikajících skladatelů své generace“, uveřejnilo tiskové centrum Bílého domu.
Mezi dalšími oceněnými byli foto žurnalista Nick Ut, ředitel Národní galerie umění Earl „Rusty“ Powell III a operní pěvkyně Mary Costa. Národní medaile umění je nejvyšší možné ocenění, kterého se může umělcům od vlády Spojených států amerických dostat.

Naši partneři

Soundflower