PŘEDÁVÁNÍ CEN HERCE STEVEA MARTINA BANJISTŮM


Herec Steve Martin předává ceny známým banjistům.

Slavný hollywoodský filmový herec Steve Martin, kterého znají diváci po celém světě díky mnoha filmům je také známý tím, že miluje bluegrass a je vášnivým hráčem na typický bluegrassový nástroj zvaný banjo a je jeho velký propagátor. V roce 2019 vznikla dokonce nadace, která uděluje ceny proslulým hráčům na banjo, která si do názvu vypůjčila jeho jméno.

„Steve Martin Banjo Prize“, jak zní oficiální název nadace, letos podruhé udělila ceny dalším dvěma hráčům, kteří se významně zasloužili o popularizaci tohoto nástroje a především dosáhli mistrovství ve hraní na něj. Oceněn byl Alan Munde, který hrával s legendárním Jimmy Martinem, kapelou Flying Burrito Brothers nebo Country Gazette, kde hrával i slavný houslista Byron Berline. Munde ovlivnil řadu banjistů, mezi kterými je i fenomenální a dnes již nadžánrový Béla Fleck.

 


Druhým oceněným je hráč na 4strunné banjo z New Orleans Don Vappie, který hrával např. s Wyntonem Marsalisem v kapele Jazz And Lincoln Center Orchestra.
 
Každý z oceněných banjistů kromě čestného uznání a plakety obdrží také šek na 25.000 dolarů. Herec Steve Martin sám věnoval organizaci Banjo & Bluegrass 500.000 dolarů.

Naši partneři

Soundflower