POCTA PRO LORETTU LYNN NA GRAMMY 2023


Na předávání cen Grammy proběhne pocta Loretě Lynn.

Na letošním ročníku předávání proslulých cen Grammy si přijdou na své i fanoušci country. Bylo totiž oficiálně oznámeno, že během slavnostního večera se odehraje i speciální vystoupení, jako pocta královně country Lorettě Lynn, která nás opustila vloni 4.října ve věku 90 let. Podle dostupných informací to bude jedno z vystoupení, kterým se bude vzpomínat na osobnosti, jež nás opustili v loňském roce.

Zatím ještě není úplně přesně známo, kdo bude ve směsi známých skladeb Loretty Lynn zpívat, ale vhledem k tomu, že se ví, že na předávání cen má vystoupit Luke Combs a Brandi Carlile, dá se předpokládat, že budou i oni ve směsi účinkovat. Dále by mohlo vystoupit dalších několik country umělců, jako třeba na svoji první Grammy nominovaná Carly Pearce, která svoji účast již potvrdila, stejně tak, jako Ashley McBryde nebo Kelsea Ballerini.
 
 
 
Během své kariéry byla Loretta Lynn nominována na Grammy celkem 18 a třikrát cenu obdržela. Tu poslední převzala v roce 2019 za píseň „Wouldn´t It Be Great“ a v roce 2010 převzala Grammy za celoživotní významný přínos hudbě. Je také členkou Síně slávy Country Music, Síně slávy nashvillských skladatelů a také Síně slávy skladatelů. V roce 2013 převzala v Bílém domě z rukou amerického prezidenta Baraca Obamy nejvyšší možné ocenění, které může občan Spojených států obdržet a sice Prezidentskou medaili svobody.

Naši partneři

Soundflower