NOVÍ ČLENOVÉ COUNTRY MUSIC HALL OF FAME


Byli ohlášeni noví členové Country Music Hall Of Fame.

Do Síně slávy Country Music budou oficiálně uvedeni noví členové mezi 142 stávajících. Bude se jednat o několik kategorií do kterých budou slavnostně jmenováni The Judds, Ray Charles, bubeník Eddie Bayers a pedal steel kytarista Pete Drake. Bayers a Drake budou uvedeni v kategorii „studiový a koncertní hudebník“, což je kategorie, která se střídá každé 3roky s kategorií „hudebník“ a „skladatel“. Charles bude uveden v kategorii „klasická éra country“ a duo The Judds pak v „moderní éra country“.
 
The Judds je jedna z nejpopulárnějších rodinných dvojic (matka s dcerou) v historii country hudby. Společně vystupovaly 20let a prodali miliony desek. „Tady nejde o nás, ale o štěstí, které jsme měly, protože se to mohlo stát jakékoliv jiné dvojici či skupině“, uvedla Naomi Judd k uvedení do Síně slávy. „Jsem tak překvapená. Ani nevím, jak se to mohlo stát? Ale vím“, dodala s úsměvem Naomi. Wynonna k poctě sdělila: „Chtěla jsem jen nějak přežít a pokusit se, aby na mě byla maminka hrdá. No vidíte a přežívala jsem 38let.“, dodává také s úsměvem.
 
Ray Charles, který bude uveden v kategorii „klasická éra country“, natočil za svůj život tři country alba. „Všichni ho znají především jako soulového nebo bluesového hudebníka, ale on miloval country celý svůj život“, sdělila Valerie Erwin prezidentka nadace Ray Charlese. “V roce 1962 velice riskoval, když u vydavatelství prosadil vydání svého prvního country alba Modern Sound In Country & Western Music. Všichni ho od toho zrazovali, ale pak se dostavil obrovský úspěch. Na tuto poctu by byl dnes velice hrdý a jak ho znám, tak by určitě, jako vždy řekl „To je tak milé“. Zpěvačka Reba McEntire k tomu dodala: „Mnoho současných country zpěváků je ovlivněno Rayem Charlesem“.

 

 
Eddie Bayers je jedním z nejlegendárnějších country bubeníků historie a dlouhá léta patřil do tzv. „A – seznamu studiových hráčů“ v Nashvillu“. Pochází z Marylandu, odkud se přestěhoval nejprve do Kalifornie, kde hrál např. s Tomem Fogertym z Creedence Clearwater Revival, Jefferson Airplains nebo Jerry Garciou & Grateful Dead. Poté se přesunul do Las Vegas odkud později odjel do Nashvillu, kde na radu svého kamaráda opustil hru na klávesy a začal hrát na bicí a zbytek je už je v podstatě historie. Za svůj dosavadní život hrál s těmi největšími hvězdami nejen country, jakými jsou např. Alabama, Brooks & Dunn, Garth Brooks, Vince Gill, George Jones, Reba McEntire, Willie Nelson, Brad Paisley, Dolly Parton, Kenny Rogers, Randy Travis, Keith Whitley, Tammy Wynette a Trisha Yearwood. Z těch necountryových jsou to třeba The Beach Boys, John Fogerty, Mark Knopfler, Richard Marx, Aaron Neville, Stevie Nicks, Bob Seger nebo Steve Winwood. V roce 2019 byl uveden do „Síně slávy nashvillských country hudebníků“. Podílel se na nahrávání minimálně 300 zlatých a platinových alb.
 
Petr Drake je první pedal steel kytarista uvedený do Síně slávy. Podílel se na nahrávkách stovek slavných písní legendárních hudebníků, jako třeba „My Sweet Lord“ George Harrisona z Beatles, „Lay Lady Lay“ Boba Dylana, „Stand By Your Man“ Tammy Wynette nebo „He Stopped Loving Her Today“ od George Jonese a mnoha dalších. Ve studiu a na pódiích, jako člen doprovodného bandu v Grand Ole Opry hrál třeba s Bobby Barem, Kris Kristoffersonem, Ronnie Milsapem, The Oak Ridge Boys, Dolly Parton, Kenny Rogersem, The Statler Brothers, Hankem Williamsem Jr. nebo Ray Charlesem. Jako hráč se objevil na 118 zlatých a platinových nahrávkách. Zemřel v roce 1988 v pouhých 55letech.

Slavností obřad bude probíhat společně s tím loňským, který se neuskutečnil kvůli pandemii Covid-19, kdy měli být uvedeni do Síně slávy také Marty Stuart, Dean Dillon a Hank Williams Jr.

Naši partneři

Soundflower