NOVÍ ČLENOVÉ GRAND OLE OPRY


Slavná Grand Ole Opry má nové členy!

Před nedávnem překvapil při vystoupení v Grand Ole Opry Vince Gill slavného hráče na foukací harmoniku Charlie McCoye a hudebníka a skladatele Dona Schlitze s dotazem, zda li by se chtěli stát novými členy Opry.

Po vystoupení v Opry, když McCoy dohrál klasiku „Orange Blossom Special“, přišel na jeviště Vince Gill a vyzval McCoye ke členství. Ten s radostí odpověděl: „Přihodila se mi v životě spousta úžasných věcí, ale tohle je pro mě opravdová třešnička na dortu. Nenacházím slova díků za tuhle poctu, jsem naprosto unešen!“ McCoy se podílel na legendárních nahrávkách jako „The Boxer“, „He Stopped Loving Her Today“ nebo „I Was Country When Country Wasn´t Cool“ a nahrával jako hráč na foukací harmoniky, basu, kytaru a klávesy s hvězdami, jako Elvis Presley, Bob Dylan, Kenny Rogers, Johnny Cash, Roy Orbison nebo Dolly Parton a dokonce s Robertem Křesťanem a Druhou Trávou a Pavlem Bobkem!

 


Později večer během vystoupení Dona Schlitze, se Vince Gill k němu připojil s kytarou a zahráli společně Schlitzovy hity, které složil, jako „The Gambler“, „When You say Nothing At All“ nebo „Forever And Ever Amen“ a další. Poté ho Gill, se kterým se znají již 40 let, vyzval ke členství a dojatý Schlitz odpověděl: „Když budu člen Grand Ole Opry, mohu si s sebou přinést všechny své písně?“ Později ještě dodal: „Jak řekl Charlie – Tohle je opravdu třešnička na dortu.“

Schlitz nahrával, produkoval a složil hity pro velké hvězdy country mezi kterými bychom našli třeba Kenny Rogerse, Randy Travise, The Judds, Tanya Tucker, Keith Whitley, Alison Krauss, George Strait, Alabama nebo Nitty Gritty Dirt Band.

Charlie McCoy i Don Schlitz jsou oba také členové Síně slávy Country Music.

Naši partneři

Soundflower