NOMINACE NA GRAMMY 2023 V COUNTRY MUSIC OZNÁMENY


Jsou známy nominace na ceny Grammy v Country Music.

Nejprestižnější každoroční událostí v oblasti hudby je již mnoho desítek let udílení cen Grammy, které se rozdávají v mnoha kategoriích napříč žánry. Jednou z nich je pochopitelně i oblast Country Music. V tuto chvíli jsou již známy nominace i v téhle pro nás velmi důležité kategorii.

Nejvíce nominací obdržela zpěvačka Brandi Carlile a to celkem sedm! Její kolegyně Maren Morris „pouhé“ tři, mezi kterými je i ta za píseň, jenž složila se svým manželem, taktéž country zpěvákem, Ryanem Hurdem.
 
 

 
„Vždycky jsem cenu Grammy vnímala jako to nejvyšší možné ocenění a poctu, které se může umělci dostat“, tak reagovala na nominaci v současnosti jedna z nejpopulárnějších country zpěvaček Miranda Lambert.

Známý country bard Bill Anderson si pro změnu užívá své historicky první nominace na Grammy, coby interpret a je z toho velmi nadšený. Nominován byl v kategorii Nejlepší výkon v oblasti American Roots za bluegrassovou verzi písně „Someday It´ll All Make Sense“, kterou nazpíval společně s Dolly Parton.  V minulosti byl nominován již čtyřikrát, ale jako skladatel za písně, které složil pro Connie Smith, Portera Wagonera, Steve Warinera a George Straita. Ve všech případech se jedná o opravdu velké country hity. „Byl to úžasný moment, když mi ráno zavolal můj syn, že právě slyšel v rádiu o mé nominaci s Dolly“.

Naši partneři

Soundflower