NATÁČÍ SE FILM O MERLE HAGGARDOVI


 
Život slavné country hvězdy Merle Haggarda se brzy dostane na plátna kin a televizních obrazovek v životopisném filmu.
 
Do role country barda, který se proslavil takovými písněmi jako Mama Tried, Workin´ Man Blues a Okie From Musskogee, byl obsazen hollywoodský herec Sam Rockwell, kterého můžete znát např. z filmů Zelená míle, Frost/Nixon, Vice, Richard Jewell nebo vydařených snímků Three Billboards Outside Ebbing a Missouri, za které dostal Oscara. Na jeho vlastní přání nazpívá také všechny Haggardovy písně, které ve filmu zazní.
 
Film se zaměří především na období vzrůstu osobnosti Merle Haggrda, tedy na dobu, kdy strávil 3 roky jako trestanec ve věznici San Quentin a kde byl mezi ostatnímu vězni přítomen prvnímu „vězeňskému“ koncertu Johnny Cashe, což ho natolik duchovně poznamenalo, že od základu změnil svůj život a přístup k němu. Následně začal vystupovat ve své domovině, v různých klubech v kalifornském Bakersfieldu a uvidíme také důležité momenty jeho kariéry, kdy natáčel v Los Angeles ve slavných studiích Capitol Records a pak už se z něj stal, jak jeho kolega, také slavný country zpěvák, skladatel a herec Kris Kristofferson kdysi řekl - „Největší umělec americké hudební historie“.

 

 
Na scénáři se bude podílet i vdova po Haggardovi Theresa Haggard, ve spolupráci s Robinem Bissellem, který bude celý film i režírovat a oba dva se ujmou také rolí producentů. Biografický film bude vznikat především na základech knihy Sing Me Back Home, kterou v roce 1981 napsal sám Merle Haggard.
 
Theresa Haggard byla pátou Haggardovou ženou, se kterou byli společně 23 let, až do jeho smrti a mají dvě děti Jenessu a Bena, který je také hudebník.

 
 

Naši partneři

Soundflower