NASHVILLSKÁ SÍŇ SLÁVY SKLADATELŮ MÁ NOVÉ ČLENY


The Nashville Songwriters Hall Of Fame se rozšířila o nové členy.

Jednou z nejvyšších ctí, kterých se mohou dočkat skladatelé country hudby je členství v Nashvillské síni slávy skladatelů. Letos tahle významná instituce přijala za členy hned 10 skladatelů. Během loňské pandemie Covid-19 se bohužel slavnostní ceremoniál nemohl konat, proto pořadatelé spojili ten loňský s letošním. Stalo se tak tedy během výročního 50 a 51.ročníku Anniversary Hall Of Fame Gala.
 
Za rok 2020 byli oceněni skladatelé Kent Blazy a Brett James, kategorii veteránů Spooner Oldham, Zpěvák a kytarista v kategorii „skladatel/hudebník“ a Bobby Gentry v kategorii „veterán/hudebník.

Pro rok 2021 se ocenění dočkali zpěvák Rhett Akins a slavný nashvillský producent Buddy Cannon, v kategorii „veteránů“ získal ocenění Scott Sherrill , v kategorii „skladatel/hudebník“ byl poctěn Toby Keith a manželka Vince Gilla, skvělá zpěvačka Amy Grant pak v kategorii „veterán/zpěvačka“.

Během slavnostního večera samozřejmě proběhla spousta speciálních vystoupení, během nichž se na pódiu objevila Trisha Yearwood, která zazpívala hit „Ode To Billy Joe“ z autorské dílny Bobby Gentryho, který se bohužel ceremoniálu nemohl zúčastnit a cenu za něj převzal kolega, taktéž člen Síně slávy Gretchen Peters.
 
 

 
John Anderson pak živě připomněl svůj hit „Wild And Blue“ z roku 1982, který pro něj složil Billy Sherrill a Rhett Akins přítomné potěšil koncertní verzí písně „That Ain´t My Truck“, kterou mu sožil jeho otec, nejen skladatel, ale sám slavný country zpěvák Thomas Rhett.

Z úst Carrie Underwood zazněl její veliký hitparádový hit „Jesus Take The Wheel“, jenž získal v roce 2006 cenu Gramm za nejlepší country píseň a na kterém se autorsky podílel oceněný Bratt James.

Kenny Chesney zazpíval několik písní, mezi kterými zazněla i jedna ze známých písní George Straita „Give It Away“, která v roce 2007 získala od Akademie Country Music cenu za píseň i singl roku a kterou složil Buddy Cannon.

Emmylou Harris na počest oceněného Steve Earla zazpívala živě jeho hit „Pilgrim“, Vince Gill skladbu „Breath Of Heaven“ od své ženy, autorky Amy Grant a Ronnie Dunn také hit a jednu z nejhranějších písní 90let Toby Keithe „Should´ve Been A Cowboy“.

Naši partneři

Soundflower