MORGAN WALLEN NEBYL POZVÁN NA LETOŠNÍ CENY CMA


Morgan Wallen neobdržel pozvání na letošní předávaní cen CMA.

Jeden z nejpopulárnějších country zpěváků současnosti Morgan Wallen nedostal pozvání na letošní slavnostní udílení cen Country Music Association přesto, že je jedním z nominovaných. Asociace se tak rozhodla kvůli incidentu, který se odehrál letos v lednu před Wallenovým domem na okraji Nashvillu, kdy zpěvák v opilosti pronášel rasistická slova.
 
 


Wallen byl nominován v kategorii „Album roku“ za CD „Dangerous: The Double Album“. Pro deník Los Angels Times sdělila k události prezidentka CMA Sarah Trahern: „Je to situace, na kterou je potřeba se dívat z mnoha úhlů. Rozhodli jsme se definitivně, že jako člověk nemůže být oceněn, ale hudba a lidé, kteří jsou toho součástí – skladatelé, producenti – by neměli jeho selháním trpět. Nebýt incidentu, byl by nominován hned v pěti kategoriích, ale nakonec byla schválena pouze jedna. Je to poprvé v historii CMA, kdy byl někdo diskvalifikován. Oslavovat jej jako člověka tenhle rok opravdu nelze, proto nebude pozván na červený koberec ani na pódium ani nikam jinam.

Vydavatelská společnost Big Loud s Wallenem pozastavila spolupráci a Wallen také zaslal 500.000 dolarů organizaci, která se zabývá problémy spojenými s diskriminací afroamerických spoluobčanů v USA.

Naši partneři

Soundflower