MLADÁ JIŽANSKÁ KREV Z KENTUCKY!

Mladá jižanská kapela Fifth On The Floor vydala své třetí album!

Kapelu Fifth On The Floor, která spojuje jižanský rock s dalšími tradičními žánry, jako je country, nebo blues, založili v kentuckém Lexingtonu roce 2006 kytarista Justin Wells, kytarista, mandolínista a hráč na foukací harmoniku Matty Rodgers, basista Jason Parsons  a bubeník Aaron Graham. Před sedmi lety začínali v malých klubech, avšak nedávno zaznamenali větší úspěch, když předskakovali na koncertech kapely Blackberry Smoke, nebo legendárním The Marshall Tucker Band!

Debutovou desku vydali v roce 2007 a měla velice příznačný název, vzhledem ke kraji, ve kterém je největší počet palíren „The Color Of Whiskey“, tu si vydali vlastním nákladem, ovšem v roce 2010 již dostali kontrakt od společnosti SOL Records, která hledá na jihozápadě nové telenty a ta jim vydala CD s názvem „Dark And Bloody Ground“. U kritiky byla příznivě přijata a nová deska, která již vyšla u společnosti E1 Music, znamená přestup do „vyšší ligy“, protože o distribuci se i v Evropě stará společnost Universal Music!

Jednou ze zajímavostí na nejnovějším albu je to, že produkce se ujal syn Waylona Jenningse, také vynikající zpěvák a muzikant Shooter Jennings! Z dvanácti původních skladeb je znát inspirace a hudební kořeny u takových jmen jako Hank Williams, Creedence Clearwater Revival, ale také v bluegrassu, který je v Kentucky blízký všem muzikantům.

O kapele Fifth Of The Floor určitě neslyšíme naposledy a těšíme se na jejich další alba! Jejich písničky samozřejmě můžete slýchat na našem rádiu Click & Country.

Naši partneři

Soundflower