MARTY STUART SLAVÍ 30 LET JAKO ČLEN GRAND OLE OPRY


Hudebník Marty Stuart slaví 30 let jako člen Grand Ole Opry!

Jednou z ikon novodobé scény Country Music je bez pochyby zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Marty Stuart. Ten v letošním roce, mimo jiné, slaví 30. výročí svého členství ve svatostánku country slavné Grand Ole Opry a nejen to. Současně také své 50leté působení na nashvillské scéně country! 64letá country hvězda tato výročí oslavila velkým koncertem v Grand Ole Opry 26.11., kde zazněla i zcela nová píseň „Country Star“.

Na slavnostním koncertě vystoupila řada hostů, mezi kterými byli The DelMcCoury Band, zpěvačka a Stuartova manželka Connie Smith, Jason Crabb, Gary Mule Deer a jako speciální host v roli Opry debutanta Jontavious Willis.
 
 

 
První vystoupení v Grand Ole Opry absolvoval Stuart ve svých 13 letech týden po té, co nastoupil jako mandolinista do kapely slavného barda Lestera Flatta a v roce 1992 byl oficiálně přijat jako nový člen Opry. V jednom z rozhovorů prozradil, že naváže na úspěšnou sérii svých televizních vystoupení „The Marty Stuart Show“, jenž byla inspirována slavnými „The Porter Wagoner Show“ nebo „The Johnny Cash Show“, kterých v průběhu let 2008-2014 natočil 156. V nových epizodách se opět objeví mnoho hostů, jako třeba Dolly Parton, Keith Urban, Willie Nelson, Lyle Lovett a další. Natáčet se bude ve Stuartově rodné Philadelphii ve státu Mississippi v prostorách Congress Of Country Music, což je jakási expozice přibližně 20tisích unikátních artefaktů ze světa country, jako třeba kovbojské boty zpěvačky Patsy Cline, které měla na sobě při smrtelném pádu letadla v roce 1963, první oblek Johnny Cashe, nebo rukopis písně „Cold, Cold Heart“ Hanka Williamse.

Rok 2022 byl pro Marty Stuarta, jehož naprosto famózní koncert v Berlíně v září tohoto roku navštívila i posádka Click & Country, velmi nabitý a plný oslav, k čemuž jako ona pověstná třešnička na dortu přibylo i oficiální přijetí do „Síně slávy nashvillských hudebníků“.

Naši partneři

Soundflower