GARTH BROOKS BYL VYZNAMENÁN KENNEDY CENTER HONOR


 
Nejúspěšnější country zpěvák posledních 30 let Garth Brooks, byl oficiálně vyznamenám a poctěn Kennedy Center Honors.
 
V prosinci roku 2020 měl v Washingtonu D.C. proběhnout další slavností večer udílení cen Kennedy Center Honors, který byl bohužel kvůli pandemii Covid-19 přesunut na rok 2021. Slavnostní ceremoniál tak proběhl na konci května a společně s Garth Brooksem byl oceněn také komik Dick Van Dyke, herečka a choreografka Debbie Allen, zpěvačka a skladatelka Joan Baez a violistka Midori.
 
 

 
Kennedy Center Honors vyznamenává ty, kteří svým dílem významně pozvedli kulturní historii národa a celého světa. Ředitel KCH David M. Rubenstein sdělil: „Garth Brooks dosáhl v country music takových úspěchů, jako žádný umělec před ním.“ Během víkendu Brooks a jeho kolegové převzali vyznamenání z rukou amerického prezidenta Joe Bidena, který na speciálním vystoupení pronesl také slavnostní proslov. Součástí slavnostního aktu byla  přítomná také Brooksova manželka, zpěvačka Trisha Yearwood a jejich blízký přítel, slavný zpěvák a skladatel James Taylor.

Brooks k vyznamenání také poznamenal: „Stojím zde s těmito skvělými umělci spíš jako jejich velký fanoušek, než jako jeden ze společně vyznamenaných přátel.“

Naši partneři

Soundflower