DO SÍNĚ BLUEGRASSOVÉ SLÁVY BUDOU UVEDENI DALŠÍ ČLENOVÉ


Bluegrass Music Hall Of Fame na konci srpna přivítá další členy.

Bluegrassová síň slávy přijme do svých řad další čestné členy. Stane se tak při slavnostním ceremoniálu 30.září, během udílení cen mezinárodní Bluegrassové asociace IBMA, které pořádá společnost Yamaha v Duke Energy Center v Raleigh ve státě New York. Novými členy síně slávy se stanou Alison Krauss, Lynn Morris a Stoneman Family.
 
 

 
Alison Krauss je nejen zpěvačka, ale také uznávaná houslistka, držitelka 27 cen Grammy v kategoriích Album roku, od IBMA obdržela cenu Umělec roku a Zpěvačka roku. Známá je také ze spolupráce se členem legendární rockové kapely Led Zeppelin Robertem Plantem, se kterým natočila album „Raising Sand“, které rovněž získalo cenu Grammy. Několikrát byla také oficiálně pozvána americkým prezidentem do Bílého domu.

Banjistka Lynn Morris za svůj život vystřídala několik kapel, až v roce 1988 založila svoji vlastní kapelu Lynn Morris Band, se kterou začala nahrávat svá alba u společnosti Rounder Records. Během let získala mnoho ocenění jako Zpěvačka roku od Mezinárodní bluegrassové asociace a byla dokonce první hudebnicí a skladatelkou uvedenou do IBMA. Je považována i za průkopnici mezi bluegrassovými hudebnicemi, především pak kapelnicemi.

Stoneman Family je nejčastěji označována za pionýry v bluegrassové hudbě. V roce 1966 se celá hudební rodina přestěhovala z Washingtonu D.C. do Nashvillu a během dvou měsíců podepsala kontrakt s vydavatelem a natočila několik TV show. V kapele účinkovali sourozenci Donna – mandolína, Roni – banjo, Van – kytara, Jim – basa, Scotty – housle. Jejich otec Ernest „Pop“ Stoneman zemřel v roce 1968 v 75letech a byl uveden do Síně slávy Country Music.

Naši partneři

Soundflower