Dixie Chicks zatím ne, ale ......

Minulý týden (13.01.)  jsme vás informovali o aktivitě členek dívčí skupiny Dixie Chicks a spekulacích, které se vyrojili o jejich rozpadu či nových nahrávkách. Rozuzlení přišlo ještě na konci minulého týdne a bylo poměrně překvapivé. Sestry Emily (Erwin) Robison a Martie (Erwin) Maguire natočili novou desku samy, pod názvem Court Yard Hounds.

Rozuzlení přinesl prestižní časopis Rolling Stone, který se odkazuje přímo na zprávy od Emily a Martie. Nové CD, které vznikalo převážně v Martie domácím studiu v Austinu, vyjde v květnu ale ještě předtím, v březnu, vyjede duo na turné. 

Role hlavní zpěvačky se v sesterském duu ujala Emily a album je hojně inspirováno jejím nedávným rozvodem s country zpěvákem Charlie Robinsonem, se kterým byla vdaná 10 let a spolu měli tři děti.  (pozn. redakce: v době jejich seznámení napsala Emily jeden z největších hitů Dixie Chicks "Cowboy Take Me Away")

Název skupiny Court Yard Hounds je reminiscencí na novelu scénáristy David Benioffa "City of Thieves" z roku 2008 

Skupina Dixie Chicks se udajně nerozpadla a v budoucnu bude pokračovat ve spolupráci. Jak uvedla Martie: "S Emily už nás svrběli ruce a chtěly jsme zase co nejdříve začít hrát ale pokaždé, když jsme zavolali Natalii (Natalie Maines - hlavní zpěvačka Dixie Chicks), odpověděla, že ještě není připravena, tak jsme se do toho pustili samy, ale doufáme, že se k nám na některém koncertu přidá a to jí přesvědčí abychom zase začali hrát.

 

DOUFEJME!

Naši partneři

Soundflower