COUNTRY MUSIC NA SUPER BOWL 2023


Na letošním Super Bowl zazněl opět známý country hlas.

Finále celonárodní ligy amerického fotbalu Super Bowl je ve Spojených státech amerických nejsledovanější událostí roku nejen ve sportu, ale je to současně i nejsledovanější společenská událost všeobecně, kdy se téměř zastaví provoz všeho a všichni jsou přikováni k televizním obrazovkám nebo ti šťastnější k sedačkám přímo na stadionu, kde průměrná vstupenka stojí až 70.000 korun a ta nejdražší do lóže třeba milion korun na osobu!

Tahle kulturní událost, která má asi 80% sledovanost na televizních obrazovkách je tedy i velmi prestižní, co se týká reklam na různé produkty a výrobci se doslova rvou o to, aby se právě jejich výrobek dostal do reklamního času. Stejně tak to funguje i v šoubyznysu a pokud některý umělec vystoupí během Super Bowlu v přestávce, pak už to nemůže být nikdo bezvýznamný a jedná se o skutečnou hvězdu, které tím její prestiž stoupne ještě víc!Na letošním 57.ročníku, jenž se odehrál 12.února na arizonském State Farm Stadionu vystoupila popová diva Beyoncé, ale také jeden z nejpopulárnějších country umělců současnosti zpěvák, skladatel a kytarista Chris Stapleton, který zazpíval pouze za doprovodu své elektrické kytary hymnu Spojených států a tím se tak postaral o neuvěřitelně emotivní zážitek pro všechny přítomné, ale i pro milony televizních diváků u obrazovek! Své slzy v tu chvíli neskrývali nejen přihlížející diváci, ale i samotní hráči, což z vlastní zkušenosti potvrzujeme i my na Click & Country. Celou píseň si můžete vyslechnout na YouTube.

V minulosti na Super Bowlu vystoupili z country umělců např. Eric Church nebo Carrie Underwood. Uvidíme, kdo to bude příští rok…

Naši partneři

Soundflower